utorok 23.05.2023

Spoločnosť Downovho syndrómu na Slovensku má 30 rokov

V sobotu 21. mája 2023 sa na plavbe loďou Harmónia po Dunaji konala oslava 30-teho výročia založenia Spoločnosti Downovho syndrómu (SDS) na Slovensku.
Nebola to len oslava, ale ľudia s Downovým syndrómom pripravili aj excelentný kultúrny program. Matúš Blaščík zahral na heligónke, ArtEst sociálne divadlo Hopi hope predviedlo ukážku zo svojej hry Milionár, ktorý ukradol slnce, predstavili sa aj gymnastky z Arabesky, divadlo Dúhadlo zas uviedlo predstavenie ČUDO, Marek Spišák zahral na bubny, nasledovalo tanečné vystúpenie Danubia a so svojím vystúpením Diabolo a neskôr aj s rapom sa predstavil Oskar Schenk.

Doslova "na jednej lodi" sa stretli nielen členovia SDS, ale aj mnohí ich podporovatelia, priaznicvi, priatelia a rodinní príslušníci. Na podujatí sa zúčastnila aj komisárka pre osoby so zdravotným postihnutím Zuzana Stavrovská. 

Ďakujeme za pozvanie aj za objednanie  počasia "na mieru". Opäť sme si mohli vychutnať neskutočnú pozitívnu energiu a kultúrne sa vyžiť aj vďaka talentovaným umelcom, či už hercom alebo tanečníkom a hudobníkom a ďalším.

Prajeme Spoločnosti Downovho syndrómu na Slovensku všetko najlepšie do ďalšej tridsiatky!