utorok 07.06.2022

Nadviazali sme kontakt so Sekciou sociálnych vecí Magistrátu mesta Bratislavy

Bude v Bratislave v budúcnosti nová požičovňa pomôcok pre ľudí so zdravotným znevýhodnením? Aké riešenia pre Bratislavu prináša nový komunitný plán sociálnych služieb na roky 2022 - 2030? Vznikne z pracovnej skupiny Prístupná Bratislava poradný orgán, ktorý bude v meste dohliadať na prístupnosť? Aké služby mesta prejdú v budúcnosti ďalšími auditmi prístupnosti?
Aj tieto otázky priviedli na Úrad komisára pre osoby so zdravotným postihnutím predstaviteľky Sekcie sociálnych vecí a oddelenia sociálnej podpory pre seniorov a ľudí so zdravotným znevýhodnením bratislavského magistrátu Tatianu Sedlákovú, Dušanu Kurillovú a Annu Pivkovú. Rokovali s nimi komisárka Zuzana Stavrovská a odborný zamestnanec Referátu sociálnych služieb a vzdelávania úradu Peter Szabo. Hovorili sme aj o podnetoch, s ktorými sa na náš úrad obracajú ľudia so zdravotným postihnutím v Bratislave - napríklad v súvislosti s parkovacou politikou či poplatkami za komunálny odpad.

Teší nás záujem magistrátu hlavného mesta o pohľady a zistenia nášho úradu na rôzne problematiky a radi poskytneme naše rady aj názory. Tešíme sa na spoluprácu pri zlepšovaní životných podmienok nielen Bratislavčaniek a Bratislavčanov so zdravotným postihnutím, ale aj ďalších ľudí so zdravotným znevýhodnením, ktorí do Bratislavy prichádzajú na rôzne úrady, za prácou, školou, kultúrou, športom, službami, či aj ako návštevníci alebo turisti.
 

Galéria