Barly a gitara pre pána Leonida

Stretli sme sa s pánom Leonidom, seniorom z Charkova, ktorý sa na nás obrátil s prosbou o pomoc pri vybavovaní dokladov a ubytovania na Slovensku. Skontaktovali sme ho aj s Organizáciou muskulárnych dystrofikov, ktorí mu promptne darovali potrebné barly a balík materiálnej pomoci.
Pán Leonid je profesionálnym hudobníkom - spevákom, pôsobil vo filharmónii.  Pre problémy s bedrovými kĺbami má obmedzené možnosti pohybu. Väčšinu času preto trávi na izbe v pobytovom tábore v Gabčíkove, s ktorého vedením už Úrad komisára pre osoby so zdravotným postihnutím rieši vhodnejšiu izbu na nižšom poschodí.
 
Na otázku, s čím by sme mu ešte mohli pomôcť v novej a ťažkej situácii, pán Leonid skromne vyjadril, že chvíle by mu spríjemnila akustická gitara. Ak viete o niekom ochotnom, kto by mu ju vedel podarovať, rád Vám zahrá na súkromnom koncerte, prípadne dá hudobné lekcie. Vopred ďakujeme.
 
Na fotografiách sú žľava Elena Koritšánska (Úrad komisára pre osoby so zdravotným postihnutím), Lucia Mrkvicová (OMD v SR) a pán Leonid.


Aktualizácia 7.4.2022:
Gitaru sa už podarilo nájsť. Ďakujeme všetkým za pomoc pri hľadaní aj ochotným darcom.