utorok 25.06.2024

Osoby s preukazom ŤZP nemusia platiť za parkovanie na letisku

Letisko M. R. Štefánika v Bratislave bude od júla poskytovať parkovanie pre osoby so zdravotným postihnutím opäť bezplatne – v trvaní 1 hodiny. Zmenili to na základe podnetu Úradu komisára pre osoby so zdravotným postihnutím.
Všetci bez rozdielu mohli doteraz parkovať zdarma na parkovisku Bratislavského letiska maximálne  15 minút. Pre držiteľov preukazov ŤZP neboli výnimky. Po tom, čo sme letisko upozornili na fakt, že ľudia so zdravotným postihnutím nestihnú úkony súvisiace s odletom či príletom za 15 minút, letisko stav prehodnotilo.

Podľa riaditeľa letiska Dušana Novotu 2-hodinové parkovanie zdarma zrušilo ešte bývalé vedenie.

Od 1. júla však budeme poskytovať parkovanie osobám s ťažkým zdravotným postihnutím opäť zdarma – v trvaní 1 hodiny,

vysvetlil vo svojom stanovisku.

Uplatniť si hodinové parkovanie zadarmo z krátkodobého parkovania je možné len pri platení parkovného v hlavnej pokladni na parkovisku P2 (unimobunka) po predložení preukazu ŤZP. Po zaplatení parkovného v automatických pokladniach si už nie je možné následne zľavu uplatniť.
 

Na Úrade komisára pre osoby so zdravotným postihnutím sme sa snažili vyriešiť problém s poplatkom za parkovanie na letisku hneď, ako nás na to upozornil klient. Pozitívny prístup a opätovné zavedenie poskytovania služby bezplatného parkovania osobám so zdravotným postihnutím vítam,

konštatuje komisárka Zuzana Stavrovská.

Letisko garantuje, že vie pohodlne obslúžiť všetkých cestujúcich.

Všetky terminály Bratislavského letiska sú bezbariérové, poskytujeme bezplatne asistenčné služby nielen pre imobilných cestujúcich, ale i nevidiacich, sluchovo a inak postihnutých občanov,

dodal v písomnom stanovisku riaditeľ letiska Dušan Novota.