štvrtok 30.11.2023

Druhý ročník kampane AJ MY SME TU

Úrad komisára pre osoby so zdravotným postihnutím (ÚKOZP) organizuje pri príležitosti Medzinárodného dňa osôb so zdravotným postihnutím druhý ročník kampane AJ MY SME TU – zapojí sa aj prezidentka SR Zuzana Čaputová.
Úrad komisára pre osoby so zdravotným (ÚKOZP) organizuje druhý ročník kampane AJ MY SME TU. Začína sa na Medzinárodný deň osôb so zdravotným postihnutím 3. decembra 2023 a potrvá do Medzinárodného dňa ľudských práv 10. decembra 2023.
 
Počas každého z týchto ôsmich dní bude ÚKOZP na sociálnych sieťach Facebook a Instagram zverejňovať videopozdravy od rôznych osobností, ktoré sa rôznym spôsobom zaoberajú pomocou ľuďom so zdravotným postihnutím.
 

Je pre nás veľkou cťou, že v tomto ročníku kampane svoj pozdrav ľuďom so zdravotným postihnutím pripája aj pani prezidentka Slovenskej republiky Zuzana Čaputová.  Ceníme si, že svojimi aktivitami pravidelne upozorňuje aj na potreby ľudí s rôznymi postihnutiami a diagnózami, pretože hlas pani prezidentky má veľmi široký dosah a môže prispieť k scitlivovaniu verejnosti,

hovorí komisárka pre osoby so zdravotným postihnutím Zuzana Stavrovská.
 
Kampaň sleduje tri ciele:
 

1. AJ MY SME TU: ĽUDIA SO ZDRAVOTNÝM POSTIHNUTÍM

Upriamiť pozornosť verejnosti na to, že ľudia so zdravotným postihnutím sú plnohodnotnými členmi spoločnosti a majú rovnaké práva ako zdraví spoluobčania – čo sa, žiaľ, stále naplno neodráža v realite.
 

2. AJ MY SME TU: ÚRAD KOMISÁRA PRE OSOBY SO ZDRAVOTNÝM POSTIHNUTÍM

Pripomenúť, že ÚKOZP je tu pre ľudí s rôznym zdravotným postihnutím – telesným, zmyslovým, mentálnym, duševným, ale aj pre ľudí trpiacich rôznymi dlhodobými ochoreniami. Obhajuje a presadzuje ich práva.
 

3. AJ MY SME TU: OSOBNOSTI

Zviditeľniť osobnosti, viac alebo menej známe verejnosti, ktoré rôznym spôsobom prispievajú k zlepšeniu podmienok života osôb so zdravotným postihnutím a diagnózami a prostredníctvom ich videopozdravov povzbudiť ľudí so zdravotným postihnutím a diagnózami.

Zoznam zapojených osobností:
prezidentka SR Zuzana Čaputová, komisárka pre osoby so zdravotným postihnutím Zuzana Stavrovská, moderátorka a herečka Patrícia Garajová Jarjabková, moderátorka a herečka Katarína Brychtová, prezidentka Slovenskej únie podporovaného zamestnávania Viera Záhorcová, ústavný a medzinárodný právnik Ján Svák, herec Miro Noga, tvorca obsahu na sociálnych sieťach Denis „denkowheel“ Kučera, fotograf a spolupracovník Organizácie muskulárnych dystrofikov Pavol Kulkovský.

Pridať sa do kampane môže ktokoľvek. Stačí od 3. do 10. decembra 2023 nakrútiť krátke video so želaním pre ľudí so zdravotným postihnutím a zverejniť ho na Facebooku alebo Instagrame s hashtagmi:
#ajmysmetu #mdozp2023 #idpd2023 (International Day of Persons with Disabilities)

Prosíme v poste označiť aj Úrad komisára pre osoby so zdravotným postihnutím.
Facebook: fb.com/komisar.sk a instagram instagram.com/komisar_zp.